نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

سرخط خبرهای هفتگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده-فیلمسر خط و خلاصه اخبار هفتگی معاونت زنان و خانواده در سه شنبه 13 آبان 99

به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی

 

 

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد                               دل رمیده ما را انیس و مونس شد

 

با تبریک زادروز پیامبر رحمت، محمد مصطفی ص و هفته وحدت، سه شنبه 13 آبان 99 "سرخط خبرهای هفتگی معاونت زنان و خانواده" را به اطلاع می رسانم.

 

بیان ارزش های گذشته باید به گونه ای باشد که با دختران امروز ارتباط برقرار کند

معصومه ابتکار در سالروز ازدواج پیامبر اکرم (ص) و حضرت خدیجه (س) با اشاره به  اینکه در دوران جاهلیت جزیره العرب، خدیجه (س) یک زن مدیر و موفق بود که بهترین انتخاب ها را در زندگیش داشت، تاکید کرد: ارزش های اصیل را باید با زبان روز به دختران امروز ارائه کرد.

 

مستند "از نسل انقلاب" بر روی آپارات

در اولین سالروز فقدان زنده یاد اعظم طالقانی، مستندی با عنوان "از نسل انقلاب" درباره بخشی از تلاش های او در صفحه معاونت امور زنان و خانواده سرویس ویدئویی آپارات به نمایش در آمد. علاقمندان می توانند این مستند 30 دقیقه ای را در صفحه مورد اشاره مشاهده کنند.

 

جشنواره «دختران امروز- خانواده- گذر از کرونا» آغاز به کار کرد

این جشنواره که مهم‌ترین مؤلفه آن تقویت مهارت‌های زندگی است براساس تفاهم نامه معاونت امور زنان و خانواده با وزارت آموزش‌ و پرورش شکل گرفته تا سبب تقویت مهارت‌های مشارکت‌پذیری دانش‌آموزان دختر در شرایط کرونا بشود.

 

معرفی ایده های برتر دانشجویی "کمند" در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و ایلام

رویداد دانشجویی "کار"، "مهارت" و "نوآوری" دانشجویان دختر با عنوان "کمند" در دانشگاههای این استان ها طی هفته گذشته برگزار شد.

زهرا جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت با تشکر از مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مشارکت در این طرح مهم یادآور شد صدها دانشجوی دختر توانسته اند در این طرح شرکت و ایده های خود را مطرح کنند و برگزیدگان آن از تسهیلات اشتغال برخوردار شوند.

 

 ‏برگزاری نشست بررسی چالش ها و راهکارها برای کاهش کودکان بازمانده از تحصیل

 در این نشست با حضور معاون رئیس جمهور، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش مقرر شد اقداماتی مانند تصویب آیین نامه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، هماهنگی های بیشتر با سازمان نهضت سواد آموزی، پیگیری صدور شناسنامه برای کودکان فاقد آن و تمهیدات لازم برای شناسایی بهتر خانواده هایی که فرزندانشان را به مدرسه نمیفرستند، انجام شود‌

 

موافقت‌نامه ای برای بهداشت جسمی و روانی زنان روستایی و عشایر

موافقتنامه حمایت و نظارت بر طرح‌های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده توسط معصومه ابتکار و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به امضا رسید.

پیش از این، در سال 97 طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی به پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده و با ابلاغ وزارت ورزش و جوانان اجرایی شد که طی آن حدود ۴۴۳۸ روستای کشور تحت پوشش قرار گرفتند.

 

مشروح اخبار مورد اشاره را در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به آدرس www.women.gov.ir و حساب اینستاگرام ما می توانید بخوانید/ تا سه شنبه هفته آینده خدانگهدار

 


یکشنبه 18 آبان 1399 - 8:01
دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha