نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

اجرای طرح "گفتگوی ملی خانواده بین نسل‌ها" در استان مرکزیمدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی با بیان اینکه ساعت گفتگوی خانواده ها در کشور از 2 ساعت به 20 دقیقه کاهش پیدا کرده است، گفت: طرح "گفتگوی ملی خانواده بین نسل‌ها" در استان مرکزی اجرا می شود.

ایجاد شده در تاریخ: ﺳﻪشنبه 13 شهریور 1397 - 14:43
آخرین ویرایش:دوشنبه 26 شهریور 1397 - 15:04

زهرا فرجی در چهارمین جلسه شورای مدیریتی انجمن جامعه شناسی ایران- دفتر اراک با بیان اینکه اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده بین نسل‌ها توسط معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در سطح کشور در حال پیگیری است، گفت: سابقه اجرای این طرح به سال گذشته در سفر معصومه ابتکار، معاون دفتر زنان نهاد ریاست جمهوری به استان مرکزی و جلسه هم اندیشی احزاب و طرح موضوع این مسئله در آن جلسه برمی گردد که قرار شد این طرح در همه استان ها اجرا شود.

 

وی با اشاره به اینکه این طرح در 18 استان کشور اجرایی شده است، گفت: طرح گفتگوی ملی خانواده بین نسل‌ها در واقع طرح مشترک معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با انجمن جامعه شناسی ایران است، که نمایندگان انجمن جامعه شناسی ایران در همه استان، اجرای این طرح را عهده دار هستند، در واقع مجری این طرح در استان ها دفاتر استانی انجمن جامعه شناسی هستند و مسئولیت هماهنگی، برنامه ریزی و پیگیری به دفاتر بانوان و خانواده استانداری ها سپرده شده است.

 

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی تصریح کرد: این طرح در دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری های کشور مطرح شده و در درباره این طرح در کلیه شهرستان های استان مرکزی طرح موضوع شده است، که خوشبختانه ذهن ها برای اجرای این طرح در استان آماده است.

 

وی گفت: با توجه به اینکه ساعت گفتگوی خانواد ها از 2 ساعت به 20 دقیقه کاهش پیدا کرده است، تبعات منفی ناشی از این موضوع معاونت زنان را بر آن داشت که طرح گفتگوی ملی خانواده بین نسل‌ها را در کشور اجرا کند. هدف نهایی این طرح برطرف شدن فاصله ها و شکاف های درون خانواده و بین نسل هاست.

 

فرجی در پایان بیان کرد: مکان ثابتی برای راهبری اجرای این طرح نیاز نیست و می توان از فضای دفتر امور بانوان و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی برای راهبری این طرح استفاده کرد، ضمن اینکه دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آمادگی هر نوع هماهنگی برای اجرای این طرح توسط دفتر اراک انجمن جامعه شناسی ایران را انجام خواهد داد، و این دفتر نیز به عنوان مجری نیازهای خود را برای اجرای این طرح به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی اعلام کند.

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha