نشست مشترک مجازی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با مدیران کل استانداری‌ها

نشست هماهنگی و تبیین اهداف و برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر روز شنبه با حضور معاون رئیس جمهور و معاونین ایشان با مدیران کل استانداری‌های سراسر کشور به صورت آنلاین برگزار شد.

در این نشست، دکتر خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ضمن استماع برنامه‌های پیشنهادی توسط مدیران کل امور بانوان استانداری های کشور گفت: اگر استانها برنامه‌های جدید و ابتکاری دارند از آن در مرکز و برای گسترش به سایر استانها استقبال می کنیم.

معاون رئیس جمهور در ادامه به برپایی کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، بازارچه‌ها، دیدار با استانداران یا ائمه جمعه، تجلیل از خانواده شهدا، اسوه‌های صبر، نخبگان، ورزشکاران، هنرمندان اشاره و بر پربارتر شدن برنامه ها در  هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر تأکید کرد.

دکتر خزعلی ضمن تأکید بر راه‌اندازی و دایر کردن بازارچه‌ها در این هفته گفت: یکی از مواردی که بسیار مورد نیاز هست، به خصوص در حوزه کارآفرینی، زنان سرپرست خانوار، مشاغل خانگی یا مشاغل خرد، بازارچه‌هاست. حتماً سعی شود این بازارچه‌ها در این هفته برای بانوان سرپرست خانوار راه اندازی شود.

 

در این جلسه دکتر کوهساری مدیرکل حوزه ریاست ضمن تأکید بر اهمیت برنامه‌های این هفته گفت:  برنامه‌های بسیار خوب و متنوعی از جمله افتتاح طرح هم راستا سازی فرهنگی اجتماعی زنان، نشست ولایت اجتماعی زن بر مبنای سبک زندگی حضرت زهرا(س)، انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف توسط وزارتخانه‌ها، تولید محتوا در حوزه اکران شهری و رسانه‌ای و تولیدات مولتی مدیا در حوزه زنان و برگزاری یکسری سلسله نشست‌های تخصصی توسط استانها اعلام شده و همکاران در استانها همسو و پا به پای دفاتر امور بانوان در استانداری‌ها نقش آفرینی می‌کنند.

در ادامه؛ استان‌های کرمانشاه، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، البرز، قم و ایلام برنامه‌های خود را به صورت مجازی تببین و تشریح کردند.

-----