تامین اعتبارات برای اشتغال به کار زنان سرپرست خانواده و بد سرپرست در دستور کار است

در نشست صبح امروز دکتر خزعلی معاون ریاست جمهوری امورزنان و خانواده زنان هرمزگانی از اقشار مختلف حضور داشتند و هر یک به نقطه نظرات خود برای رفع مشکلات استان و محرومیت زدایی از زنان صحبت هایی ارائه دادند.

این مشکلات که برخی مرتبط با کارآفرینی و برخی بهداشتی و برخی متعلق به فراهم شدن به شرایط ویژه برای نشاط و ورزش بانوان بود مورد پاسخگویی و توجه معاونت زنان قرار گرفت.

 

خزعلی در این نشست ضمن اشاره به برخی موفقیت های خوب زنان این استان که در زمینه تحصیلات،اشتغال و جمعیت از متوسط کشور بالاتر است، اضافه کرد: البته هنوز بسیاری از شاخص مرتبط با ارتقای زنان نیاز به رشد جدی دارد.

 

  وی افزود: با توجه به وجود ظرفیت های بسیار خوب در بانوان استان اعم از ظرفیت‌های هنری و علمی باتوانمندی مناسب در فناوری ها و زنجیره ارزشی که می‌تواند در تولیدات این منطقه

به سبب وجود دریا و منابع منحصر به فرد آن به کار گرفته شودکه نمونه آن در ساخت اقلام دارویی بهداشتی از بانوان کار آفرین مطرح شد ، باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 معاون ریاست جمهوری در امور زنان  و خانواده  ریاست جمهوری تاکید کرد: ایجاد امکانات و شرایط ویژه بانوان برای ورزش و تفریح بازسازی پلاژ بانوان و دهکده تندرستی باید در برنامه قرار گیرد. اگرچه برخی از این مواردممکن است به سرعت منتج به نتیجه نشود.

 

وی در پایان افزود: همچنین اعتباراتی برای اشتعال به کار زنان سرپرست خانواده و زنان بد سرپرست در نظر گرفته شده است.

-----