نشست دکتر خزعلی معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان اقشار جامعه زنان هرمزگان:
وعده نمیدهیم، عمل می‌کنیم و خبر می دهیم

نشست دکتر خزعلی معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان اقشار جامعه زنان هرمزگان صبح روز پنجشنبه در استانداری هرمزگان برگزار شد.

 دکترخزعلی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع بانوان هرمزگانی؛ اظهار کرد: امیدوارم  که دولت سیزدهم بتواند قدم هایی بر ای رفع مشکلات و ارتقای شرایط بانوان بر دارد.

 

وی با اشاره به  آسیب های اجتماعی موجود در جامعه افزود: از برنامه های اولیه دولت، توانمندسازی زنان و آسیب زدایی است و از آنجا که شعار این دولت، دولت مردمی است امیدوارم پویش جدی در این زمینه صورت گیرد‌.

 

 معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به درخواست بانوان برای اجرای دورکاری، اظهار کرد: از آنجا که قانون دور کاری قانونی عام است و بین مردان و زنان تفاوتی قائل نشده است؛در صدد هستیم با توجه به شرایط بانوان آیین نامه ای برای آنها وضع شود .

 

دکتر خزعلی با ذکر این نکته که ما در این دولت وعده نمی دهیم، انجام می دهیم و خبر می دهیم؛ افزود: در  سفرهای پیشین به سایر استان ها موفق شدیم بر ای دریافت وام، شرایط ضامن و وثیقه برای بانوان کارآفرین  را تسهیل کنیم که این امر را برای هرمزگان نیز پیگیری خواهیم کرد.

 

وی افزود: باتوجه به نیازمندی استان به امکانات ورزشی در صد  هستیم که اعتباراتی را برای ورزش و نشاط و تفریح بانوان فراهم نمائیم که‌در جلسه شورای اداری امروز عصر مشخص می شود.

 

معاون رییس جمهور ادامه داد: از جنبه های  تحصیلات، هنری و کار و زیباشناسی زنان هرمزگان را سرآمد می دانیم و سرانه این موارد در استان از بسیاری از استان های دیگر بالاتر است که البته همچنان در موضوع بهداشت جای کار دارد.

 

وی عنون کرد: در بحث آموزش میزان پسران باز مانده از تحصیل نسبت به دختران بیشتر است که باید با شناسایی و رفع موانع در صدد مرتفع نمودن مساله پیش برویم.

 

دکتر خزعلی با اشاره به نیاز عرصه محصولات صنایع دستی در بازارهای داخلی و خارجی گفت:نماینده ای در وزارت کشور  برای هماهنگی و عرضه محصولات داخلی بانوان مستقر میباشد و عرصه محصولات در بازارچه های داخلی و خارجی  برای صادرات پیگیری میکنم.

 

معاون رییس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: بانوان هرمزگانی در مقوله حجاب پیشگام هستند که این را از الگوی لباس‌های محلی می‌توان به راحتی رویت نمود و البته  می‌توان با مدیریت در فضای  مجازی آموزشی فرهنگ سازی برای نسل جوان را در برنامه قرار داد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: به گفته حضرت امام خمینی(ره) خانم ها را به رهبری قبول دارم. بانوان به صورت مستقیم و غیر  مستقیم در جنگ و در دوران تولید پیشگام بوده اند و جای قدردانی دارد.

-----