معاون رییس‌جمهور در نشست با زنان فرهیخته گلستان:
 دولت مردمی حل نیازهای زنان استان گلستان را پیگیری می کند

توجه و حل مشکلات کارآفرینی، تسهیلگری، ایجاد فرصت‌های شغلی، وجود افراد بازمانده از تحصیل، غربالگری سرطان و تجهیز پارک بانوان در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ؛ دکتر خزعلی شامگاه پنجشنبه در نشست با زنان فرهیخته گلستان اظهار داشت: این استان به واسطه سکونت اقوام و مذاهب گوناگون، از استعدادها و توانایی های زیادی برخوردار است که باید زمینه شکوفایی و رشد این توانمندی ها فراهم گردد.

 

وی با اشاره به شهادت 49 زائر گلستانی در حادثه منا اظهار امیدواری کرد که به زودی در تقویم سراسری نام و یاد این شهدا گنجانده شود.

 

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور همچنین به دغدغه دولت برای کم کردن بار مالی و هزینه خانواده های دارای چند فرزند و در راستای قانون جوانی جمعیت  اشاره کرد و گفت که تسهیلات مسکن به این خانواده ها پرداخت خواهد شد.

 

دکتر خزعلی در ادامه تاکید کرد که اصلاح ساختارها و قوانین و حرکت در مسیر برنامه ششم برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به طور جدی در دولت مردمی پیگیری خواهد شد.

 

کمبود زیرساخت های ویژه حوزه بانوان، کمک به ارتقای جایگاه خانواده، رفع محدودیت های زنان توانمند و ضرورت تامین زیرساخت های ورزشی عمده‌ترین موضوعات مطرح‌شده بانوان گلستانی در دیدار با دکتر خزعلی بود.

 

 دیدار با بانوان هنرمند رشته‌های مختلف صنایع دستی استان، بانوان کارآفرین، بازدید از خانه های صنایع دستی، ابریشم و دیدار با خانواده های صاحب چندقلو، بازارچه های سنتی و جلسه با بانوان نخبه و اساتید دانشگاه و نماینده تشکل‌ها از جمله برنامه‌های فردا جمعه معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده در سفر به گلستان است. 

-----