اولین گام معاونت امور زنان و خانواده در سال جدید؛ برگزاری جلسه ستاد ملی زن و خانواده همراه با تصویب سه ماده مهم 

اولین نشست مشترک معاون رئیس جمهور با مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در سال جدید برگزار شد.

دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در این نشست ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: امیدوارم با پشتکار و تلاش شما و دیگر مسئولین کشور، بر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین همت نموده و سالی که در پیش رو داریم، سال تحقق وعده های الهی باشد.

 

وی ادامه داد: این معاونت برنامه های متعددی در دست تدوین، برنامه ریزی و اجرا دارد که امیدوارم با همکاری دستگاه های اجرایی به اهداف پیش بینی شده دست یابیم. از جمله برنامه های معاونت امور زنان، می توان به برگزاری جلسه ستاد ملی زن و خانواده با حضور رئیس‌جمهور محترم اشاره کرد که تصویب چند ماده قانونی در این جلسه پیش بینی شده است. ماده اول در خصوص ساختار معاونت و مشاورین و ارتقاء آن است . ماده دوم برگزاری جلسات مشاوره در چهار سال اول زندگی برای زوجین جوان است که جلسات مقدماتی آن در کارگروهی با حضور نمایندگانی از قوه قضاییه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی کشور و ذیل ستاد ملی زن و خانواده انجام گردیده است. ماده سوم نیز در راستای اجرایی نمودن برنامه جامع توانمندسازی زنان راه اندازی صندوقی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

 

معاون رییس جمهور در خصوص عملکرد ستاد ملی زن و خانواده طی سال های گذشته ادامه داد: ستاد ملی زن و خانواده در دولت های نهم و دهم و همچنین دولت های یازدهم و دوازدهم چند مصوبه داشت که متاسفانه بسیاری از آنها اجرایی نشده است. البته دستگاه های اجرایی عدم اجرای این مصوبات را فقدان بودجه کافی اعلام می کنند.  لذا معاونت امور زنان وخانواده به دنبال اخذ بودجه و اختصاص  آن  به  استانها و طرح های مصوب است. واز این مسیر نظارت دقیق تری در حوزه اجرای مصوبات انجام خواهد شد. به گزارش گیری شش ماهه اکتفا نمی شود و از دستگاه و استان گزارش های هفتگی و ماهانه دریافت خواهد شد. 

 

دکتر خزعلی تاکید کرد: معاونت امور زنان و خانواده در مدت کوتاه آغاز فعالیت در دولت مردمی کارهای بسیاری در حوزه ماموریت خود انجام داده است و حداقل 100 گام در 200 روز برداشته شده که اثر خیلی از این گام ها در آینده معلوم خواهد شد.

 

-----