یادداشت؛
نقش‌آفرینی بانوان در گسترش علوم اسلامی

با گذشت بیش از چهل سال از ظهور انقلاب اسلامی، نقش‌آفرینی بانوان در گسترش علوم اسلامی برای افراد جامعه قابل ملاحظه است.

بدون شک انتخاب این شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین در سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری، انتخابی مدبرانه و حکیمانه است.

این شعار، حرکت در مسیر تعالی، رونق و پیشرفت ایران اسلامی را سهل تر و هموارتر می کند.

لازم به یادآوری است که در مسیر پیشرفت ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بانوان سهم بسیار بسزا و شایسته ای ایفا کردند.

از فراگیری متون دینی، کسب دانش و دستیابی به علوم مختلف دوشادوش مردان تا دانش افزایی و کسب قله های پیشرفت و موفقیت در زمینه های علمی و فنی در حوزه های مختلف.

با گذشت چهل و اندی سال از ظهور انقلاب اسلامی، نقش آفرینی بانوان در گسترش علوم اسلامی برای افراد جامعه قابل ملاحظه است.

کسب علم، ترجمه کتب، کارآفرینی، اشتغال زایی، تبلیغ و تدریس و … همگی نمونه هایی از شکوفایی استعداد زنان در محیط انقلاب اسلامی است.

زنان عناصر موثر و مهمی در تغییر ارزش‌ها و باورها و رفتارهای جامعه می باشند.

زن به واسطه جایگاه تربیتی محور کلیدی خانواده است و خانواده به عنوان مهم ترین عنصر نظام اجتماعی و هسته بنیادین تحولات آن، نهاد فعال جامعه ساز تلقی می شود . پس زن انسان ساز و جامعه ساز است.

بنابراین انتظار می رود که در مسیر پیش رو نیز با توان و همت و با هدف و برنامه ریزی و امید و تلاش در جهت تولید و دانش و اشتغال آفرینی بیش از پیش حرکت و کوشش نماییم و تا حصول نتیجه از پای ننشینیم.

در این میسر باید اعضای خانواده را نیز با خود همراه و هدایت نمود که به گفته رهبر گرانقدر انقلاب تولید راه اصلی عبور از سختی ها و مشکلات کشور است.

 

معصومه هوشمند؛ فعال فرهنگی استان هرمزگان

 

 

منبع خبر: راه دانا

-----