کمک‌های دارویی و غذایی به یمن ارسال شود

جمعی از کاربران فارس من در کمپینی خواستار ارسال کمک‌های دارویی و غذایی به مردم یمن شدند.

در حالی که وارد هشتمین سال تهاجم نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن و محاصره انسانی مردم این کشور شده‌ایم، جمعی از کاربران فارس من با ثبت کمپینی خواستار ارسال کمک‌های دارویی و غذایی به یمن شدند.

در این کمپین آمده است: دیدن این همه رنج و سختی زنان و کودکان گرسنه و بی پناه یمنی و کمک نکردن کافی نیست؟ دیگر وقتش نیست حداقل کمک غذایی و دارویی شروع کنیم؟ افتخار به مقاومت مردم یمن باید همراه با عمل باشد!

لازم به ذکر است، سازمان یمنی «انتصاف» حامی حقوق کودکان و زنان به مناسبت روز جهانی حقوق بشر (دهم دسامبر) گزارشی درباره وضعیت فاجعه‌بار زنان در یمن در نتیجه هفت سال جنگ و محاصره منتشر کرد. براساس اعلام این سازمان از ابتدای تجاوز ائتلاف سعودی به یمن در 26 مارس 2015 ، 2412 زن یمنی کشته و 2825 زن دیگر نیز زخمی شده‌اند. (اینجا بخوانید) 

این سازمان همچنین اعلام کرد:از ابتدای تجاوز ائتلاف به یمن در مارس 2015 تا نوامبر 2021 بیش از 3825 کودک شهید و 4157 کودک زخمی شده‌اند.

گفتنی است از ابتدای تهاجم نظامی علیه یمن، جمهوری اسلامی ایران طرح چهار ماده‌ای را برای حل این بحران ارائه کرد و همواره بر لزوم رفع محاصره کامل یمن، برقراری آتش بس دائم و فراهم شدن زمینه گفت‌وگوهای یمنی تأکید کرده است.

 

 

منبع خبر: خبرگزاری فارس

-----