به همت بنیاد 15 خرداد انجام شد؛
برگزاری رویداد مثبت5 با موضوع جوانی جمعیت

نخستین رویداد روایت‌محور با موضوع جوانی جمعیت و معرفی الگوهای موفق فرزندآوری و فرزندپروری به همت بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان امام و با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از زوجین دارای 3 فرزند به بالا، تجارب خود از لحظات ناب فرزندپروری و مدیریت خانواده و امورات زندگی درکنار تحصیل و اشتغال پس از تولد فرزندان‌شان را به صورت "تد" روایت کردند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده دراین مراسم با قدردانی از خدمات ستاد اجرایی درحوزه جمعیت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام مانند سایر زمینه‌ها در مسئله برنامه‌ریزی برای مقابله با تحدید نسل و جوانی جمعیت نیز پیش‌رو بود و در سال‌های اخیر اقدامات مبتکرانه خوبی را اجرایی کرد.

دکتر خزعلی افزود: دولت سیزدهم مصمم است که براساس قوانین مصوب درخصوص لزوم رشد جمعیت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری و تأکیدات مقام معظم رهبری دراین زمینه، با جدیت درتمام بخش‌ها به این مسئله به عنوان یک سیاست جدی نگاه کند و زمینه را برای افزایش جمعیت و تسهیل فرزندآوری خانواده‌ها فراهم کند.

 

مدیرعامل بنیاد 15 خرداد نیز در این مراسم اظهار داشت: در سال جاری ستاد اجرایی فرمان امام کمک هزینه درمان ناباروری 10 هزار زوج نیازمند را از طریق بنیاد 15 خرداد پرداخت خواهد کرد، تاکنون 1100 خانواده متقاضی دریافت این تسهیلات را شناسایی و به بانک عامل معرفی کرده‌ایم.

حمیدرضا علیان‌زادگان با بیان این‌که حمایت از خانواده‌های دارای 3 فرزند از دیگر اقدامات در دستور کار ماست، افزود: در طرح "لبخند مادری"، بسته‌هایی شامل 40 قلم کالای ضروری مورد نیاز نوزاد به ارزش معادل 4 میلیون تومان از بدو تولد تا دوسالگی کودک را اهدا خواهیم کرد.

وی افزود: این بسته‌ها با اولویت خانواده‌های نیازمند یا سربازان و دانشجویان دارای 3 فرزند به بالا و خانواده‌های دارای فرزند چندقلو ارائه خواهد شد.


 

 

-----