بودجه ورزش بانوان استان اصفهان تقویت شود

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با جمعی از بانوان ورزشکار استان اصفهان ضمن تاکید بر افزایش سرانه ورزش بانوان در استان گفت: بودجه ورزش بانوان استان اصفهان تقویت شود.

دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در اممور زنان و خانواده، با تعدادی از بانوان ورزشکار و مدال‌آوران عرصه‌های مختلف بین‌المللی این استان دیدار و گفت‌وگو کرد و این ورزشکاران، مشکلات جامعه ورزشی استان را به گوش معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور رساندند.

در این دیدارورزشکاران در توضیح مشکلات خود اظهار داشتند: اصفهان قطب رشته ووشو است و تقریبا 80 درصد از ملی‌پوشان و مربیان تیم ملی ووشو از استان اصفهان هستند اما متاسفانه ما تنها همین یک خانه ووشو را داریم که هم برای آقایان و هم برای بانوان در سانس‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه طرح شد: سانس‌های تمرین هم اگرچه به صورت مساوی برای بانوان و آقایان در نظر گرفته شده اما معمولا بهترین ‌سانس‌ها از نظر زمانی در اختیار آقایان است. فاصله زیاد تا مرکز شهر ورزشکاران را مجبور به طی مسافت‌های طولانی می‌کند که این موضوع برای بانوان ورزشکار محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند. نبود تجهیزات مناسب ورزشی به ویژه برای بدنسازی، نبود تهویه مناسب و غیره از دیگر مشکلات این مرکز است و ما از مسئولان تقاضا داریم که مرکز جامعی برای ورزش ووشو با امکانات مناسب در داخل شهر تهیه شود.

دکتر خزعلی پس از شنیدن مشکلات ورزشکاران، اظهار داشت: در بخش ورزش، بودجه‌ای برای تجهیز و تقویت ورزش بانوان استان اصفهان و افزایش سرانه ورزشی این استان در نظر گرفته شده اما با توجه به نیاز استان اصفهان این میزان کم است و لازم است هم از نظر بودجه و هم از نظر سرانه ورزشی برای بانوان فکری اساسی شود و هم در ساعت‌هایی که برای ورزش بانوان اختصاص داده می‌شود ساعت‌های بیشتر و مناسب‌تری در نظر گرفته شود. امیدواریم با رایزنی‌هایی که انجام خواهد شد، این موارد برطرف شوند.

 

-----