ایران، رئیس کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان در آیورا

 

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در دوازدهمین نشست دو سالانه مقامات ارشد اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) شرکت کرد. 

در این اجلاس که با حضور هیئت‌های عالی‌رتبه از 23 کشور عضو  و 10 کشور طرف مشورت در بنگلادش تشکیل شد، اداره کل بین الملل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان رئیس و هماهنگ‌کننده کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان به ارائه گزارش و ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر خدیجه کریمی، مدیر کل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده، با تشریح فعالیت‌های دوسالانه ایران در این کارگروه تصریح کرد: تجربه جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است که علیرغم تحریم‌های قهرآمیز و یک‌جانبه، با تجهیز زنان به دانش، فناوری و مهارت‌های روزآمد می‌توان ایشان را به عالی‌ترین سطوح توانمندی رساند.

دکتر کریمی افزود: با این رویکرد، کمیته ملی آیورا تشکیل و پس از مشورت با نهادها و متخصصین متعدد داخلی، بسته پیشنهادی ایران برای کشورهای عضو در تاریخ اول مارس (10 اسفند 1400) به دبیرخانه آیورا تسلیم گردید و نهایتا پس از جلسات مختلف با دبیرخانه و کشورهای عضو آیورا به تصویب ایشان رسید.

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده ایران در این نشست به ایده "زنان و مبارزه با فساد" اشاره نمود که به عنوان یکی از موضوعات راهبردی مورد تصویب اعضا قرار گرفت و در نشست‌های دو جانبه با مقامات ارشد کشورهای عضو تصمیم بر رایزنی‌ با مقامات زنان برای همکاری در خصوص این موضوع اتخاذ گردید.

-----