راه اندازی بازارچه محصولات بانوان با تخصیص اعتبار ویژه در استان همدان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اشتغال بانوان بی سرپرست و بد سرپرست از اولویت‌های دولت است گفت: 15 میلیارد تومان برای راه اندازی بازارچه دائمی فروش محصولات بانوان استان همدان تصویب شد.

دکتر انسیه خزعلی در جلسه نشست هم اندیشی اقشار مختلف بانوان که با حضور معاونان استاندار و مدیران کل استان همدان برگزار شد اظهار داشت: این مبلغ در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، توانمند سازی بانوان بی‌سرپرست و حمایت از کسب و کار خرد خانگی اختصاص یافته است. 

وی با بیان اینکه در مورد ورزش بانوان حرکت‌های خوبی انجام شده است ادامه داد: 30 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مجموعه ورزشی بانوان همدان اختصاص یافت. 

معاون رئیس جمهور از اعطای تسهیلات ویژه ازدواج برای زوجین متولد دهه 60 خبر داد و اظهار داشت: تاسیس صندوق اعتباری برای زنان سرپرست خانوار با تصویب اعتبار کافی پیش بینی شده است. 

وی با بیان اینکه آمار ناباروری در استان همدان از متوسط کشور بیشتر است خاطر نشان کرد: اعتبارات مناسبی برای تکمیل و تجهیز مرکز ناباروری فاطمیه همدان اختصاص یافت. 

معاون امور زنان و خانواده تشکیل خانه فکر برای پیشبرد امور بانوان را ارزشمند دانست و گفت: در این رابطه اقدامات چشمگیری انجام شده است.

دکتر خزعلی حمایت از بخش‌های کشاورزی و تهیه کارت صنعتگر برای بانوان استان همدان را از دیگر برنامه های این سفر برشمرد. 

دکتر خزعلی خاطرنشان کرد: طرح جوانی جمعیت در استان‌ها اجرا و در همین ارتباط طرح پیوند بهداشت روانی و جسمی نیز  پیاده می‌شود. 

وی افزود: قانون ارتقا ساختار و وحدت رویه در ستاد ملی زن و خانواده توسط هیات دولت مصوب شد و مشاوران در شوراهای تصمیم گیری نظر می‌دهند و برای انسجام بخشی به امور بانوان حرکت‌های خوبی انجام شده است. 

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در مورد ازدواج و خانواده قانون‌های راه‌گشایی مصوب شده که یا معطل مانده و یا بد اجرا شده است افزود: مجریان حرف اول را می‌زنند و قانون را به سمت صعود یا سقوط سوق می دهند.

در پایان این نشست به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار از تعدادی از خبرنگاران استان همدان تجلیل شد.

 

 

-----