رسیدگی به خانواده ایثارگران و آزادگان از اولویت‌های دولت است

 

معاون رئیس جمهور در نشست تجلیل از همسران و خانواده آزادگان، بر ضرورت تشکیل کارگروه مغفول مانده خانواده آزادگان تاکید نمود.

وی با بیان اینکه کسانی که دوره آزادگی را تجربه کردند نوعی از سختی را و کسانی که تجربه بعد از آزادگی داشتند و همراه با آزادگان شدند هم نوع دیگری از این مشقات را تحمل کردند، تأکید کرد: این دشواری‌ها هم سخت بوده هم پر اجر و بسیاری از خانواده‌های شهدا و آزادگان از بسیاری از نعمات محروم شدند که این محرومیت ها بی‌اجر نخواهد ماند.

دکتر خزعلی عنوان کرد: ممکن است برخی کاستی به دلیل تقصیر و کوتاهی نباشد بلکه به خاطر مشغله مسئولان و شدت کار باشد ولی بنیاد باید به مسئله عاطفی این عزیزان و تکریم آنها توجه کند زیرا این خانواده‌های عزیز حق زیادی به گردن ما دارند.

وی تأکید کرد: تلاش دولت سیزدهم این است که در سفر به هر استانی خدمت خانواده محترم شهدا وایثارگران برسیم و به آنان عرض ادب کنیم، اما رسیدگی‌ها کافی نیست و اعضای کابینه تلاش می‌کنند با وجود وضعیت بودجه و مشکلاتی که وجود دارد خانواده شهدا را در اولویت قرار دهند.

دکتر خزعلی با بیان این نکته که من شاهد بودم که رئیس جمهور حاضر نیست هیچ موضوعی را به مسئله رسیدگی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ترجیح دهد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز بر دیدار و دلجویی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تأکید دارند و این امر نشان‌دهنده اهمیت این بزرگواران در جان و روح مسئولان است.

دکتر خزعلی با اشاره به مشکلات بیان شده گفت: مسئله کمک به اشتغال‌زایی یکی از برنامه‌های این معاونت است و مسلماً شما عزیزان در اولویت این مسئله هستید و امیدواریم بتوانیم امکانات لازم را تأمین کنیم. 

وی افزود: برنامه‌های دیگری به خصوص در حوزه مشاوره زوجین و همین‌طور برنامه‌های تفریحی، فرهنگی و زیارتی هم باید داشته باشیم. من معتقدم شما جلودار و راهبر این حرکت هستید و یاد شهدا و امام شهدا به وسیله شما ماندگار می‌ماند.

معاون رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: یکی از سرمایه‌های بزرگ ما نام و یاد شهدا است که باعث ماندگاری عزت و پایداری ماست و امیدواریم فداکاری شهدا و ایثارگران در جهاد تبیین مطرح شود و البته هیچ کس بهتر از خانم‌ها و خانواده این عزیزان نمی‌تواند در این مسیر پیشقدم باشند.

 

-----