معاون رئیس جمهور در دیدار با امام جمعه استان ایلام:
استفاده از ظرفیت زنان در عرصه مدیریتی استان ایلام قابل تقدیر است

 

دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، صبح جمعه 4 شهریور با حجت الاسلام کریمی تبار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کرد.

دکتر خزعلی در این دیدار که با حضور دکتر بهرام‌نیا، استاندار ایلام و جمعی دیگر از مسئولان استانی برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به اینکه امروز کارآفرینی و اشتغال دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است، اضافه کرد: در این راستا بازارچه ای برای بانوان و زنان سرپرست خانوار در هر استان ایجاد می شود که در این راستا از استاندار ایلام می خواهیم که بودجه‌ای برای این مهم اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه برنامه داریم در تمام استان‌های کشور بازارچه کسب و کار در حوزه بانوان ایجاد شود، اظهار داشت: در این زمینه دستاوردهای حوزه بانوان در حوزه های مختلف چون مشاغل خانگی، صنایع دستی، کشاورزی و ... به کشورهایی که امکان صادرات دارند صادر می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: در ستاد ملی زن و خانواده مصوب شده است که زنان سرپرست خانوار دهک یک تا 5 برای استفاده از ضمانت بانکی تحت پوشش صندوق ضمانت دولت قرار گیرند.

وی افزود: در این سند خانوارهای سرپرست خانوار برای تولید تحت پوشش قرار می گیرد و تا چهار سال مورد حمایت دولت هستند.

دکتر خزعلی در ادامه با اشاره به اینکه برای رفع آسیب های اجتماعی اعتباری به استان اختصاص می یابد، اضافه کرد: اشتغال و کارآفرینی بانوان علاوه بر توانمند سازی اقتصاد خانواده باعث شور و نشاط اجتماعی می‌شود. 

وی در ادامه خواستار استفاده از بانوان توانمند در حوزه مدیریتی شد و گفت: استفاده از زنان توانمند در دولت سیزدهم در مناصب مدیریتی مورد تاکید است که با حجاب و مصونیت می توانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی کنند.

معاون امور زنان و خانواده در پایان تاکید کرد: بانوان خط مقدم جنگ نرم هستند که باید هویت اسلامی را حفظ کنند و تمدن ساز باشند.

-----