معاون رییس جمهور در نماز جمعه ایلام:
عدالت محوری، مردم محوری، دانش محوری و خانواده محوری از ارکان اصلی دولت سیزدهم است

 

دکتر انسیه خزعلی امروز سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام بود.

معاون رئیس جمهور در این سخنرانی عنوان کرد: عدالت محوری، مردم محوری، دانش محوری و خانواده محوری اولویت های دولت سیزدهم است.

وی همچنین اظهار داشت: تلاش دولت برای رفع محرومیت ها از جامعه به ویژه مناطق محروم از مطالبه های مهم مردم است که باید به آنها رسیدگی شود.

وی افزود: دولت مردمی سیزدهم چشم امید به همراهی مردم برای رسیدن به اهداف خود را دارد و تلاش دولت طی یکسال شروع فعالیت آن برای حل مشکلات مضاعف شده است.

دکتر خزعلی با اشاره به اقدام جسورانه دولت برای حذف ارز ترجیحی، ادامه داد: این اقدام دولت با وجود بروز برخی مشکلات و چالش ها اما در آینده ای نزدیک باعث رشد و شکوفایی کشور می شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: درمان ناباروری از دیگر اقدامات دولت است که این حمایت ها در راستای جوانی جمعیت و افزایش زاد و ولد ادامه دارد.

وی تاکید کرد: وطیفه همه اقشار به ویژه نخبگان جامعه مقابله با دسیسه های مسموم غرب با اتکا به جهاد تبیین است و باید کوچک نمایی دشمن از دستاوردها و موفقیت های انقلاب و بزرگ نمایی مشکلات و موانع توسط دشمن مقابله و سرمایه ها و داشته ها را برای اطلاع عموم بیان کنیم.

دکتر خزعلی اضافه کرد: زنان و کانون خانواده اکنون خط مقدم جنگ نرم هستند و هجمه رسانه های غربی درون خانواده را نشانه گرفته است و باید با حمایت از زنان و فرزندان دسیسه های دشمنان خنثی شود و مسوولان با بکارگیری توان زنان متعهد و با عفت الگویی نوین از یک زن فعال در اجتماع را به جامعه جهانی معرفی کنند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص معضل ازدیاد طلاق یادآور شد: مساله پیشگیری از طلاق جزء اقدامات مهم دولت است که با توجه به رشد تصاعدی طلاق در ایلام مورد تاکید رییس جمهور قرار گرفته است.

-----