نشست معاون رییس جمهور با بانوان جراح و پزشک متخصص

نشست بانوان جراح و پزشک متخصص با حضور معاونت امور زنان و خانواده در ریاست جمهوری صبح شنبه 5 شهریورماه در محل معاونت زنان ریاست جمهوری برگزار شد. 

انسیه خزعلی در این نشست پس از مطرح شدن مشکلاتی که از سوی بانوان جراح و پزشک متخصص در حیطه شغلی‌شان وجود دارد،‌ ضمن تشکر از زحمات پزشکان و پرستاران، گفت:‌ با زحمات پزشکان،‌ متخصصان و اساتید است که کشور رشد و ارتقا پیدا کرده است. با ایستادن این بزرگواران در خط مقدم کرونا توانستیم از واقعه کرونا که در حال تبدیل شدن به فاجعه بود،‌ عبور کردیم. 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: قطعا متخصصین،‌ نخبگان و زنان توانمند کشور از پیشتازان حرکت‌های علمی هستند و همگی به این موضوع اعتراف دارند؛‌ اگرچه شناخته شده نیستند و ما قصور و تقصیر معرفی این افراد را در سطح ملی و بین‌المللی داشتیم. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ یکی از اهداف معاونت امور زنان و خانواده این است که پاسداشت از بزرگواران متخصص در این حوزه را انجام دهد و امیدواریم این نشست مقدماتی جهت حرکت رو به جلو در حیطه زنان باشد. 

خزعلی با اشاره به نامگذاری روز سلامت و خانواده در هفته دولت،‌ تصریح نمود: این نشست بنا به درخواست‌های بانوان پزشک برگزار شده است تا مطالبات‌ خود را مطرح کنند و اقدامات مثمرثمری در این راستا صورت بگیرد. 

معاون امور زنان و خانواده معاونت ریاست جمهوری در پایان توضیح داد:‌ با توجه به مشکلاتی که در خصوص زنان شاغل وجود دارد و برخی از این موارد بین تمامی شغل‌ها مشترک است،‌ بنا داریم نظام‌واره‌ای را در زمینه شغلی بانوان تنظیم کنیم تا پشتیبانی‌های لازم جهت مرخصی زایمان و موارد اینچنینی در بازه سنی 20 تا 45 سال انجام پذیرد.

-----