معاون رئیس جمهور: باید درحوزه زنان مسائل را بشنویم

اولین گردهمایی مشاوران امور زنان و خانواده دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در محل سالن‌همایش‌های این وزارتخانه با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

دکتر انسیه خزعلی در این گردهمایی ضمن تبریک ایام میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) بیان کرد: باید از شیوه رفتاری، گفتاری، راهبری، عملکردی و مشورتی ائمه اطهار(ع) الگو بگیریم.

دکتر خزعلی با اشاره بر رویکرد مثبت وزیر نیرو در جهت توانمندسازی و ارتقای بانوان در ساختار زیر مجموعه این وزارتخانه، بیان کرد: امیدواریم تلاش ویژه و تاکید بر ارتقای جایگاه مشاوران امور زنان و خانواده سراسر کشور در وزارت نیرو و همچنین سایر وزارتخانه‌ها مطابق مصوبه اخذ شده در همین خصوص صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور ضمن قدردانی از  گزارش جامع دکتر خداپرست، مشاور امور زنان و خانواده وزارت نیرو، در خصوص عملکرد یکساله و آمارهای حوزه زنان در این دستگاه، از مشاوران زنان و خانواده دستگاه‌ها و ادارات زیرمجموعه وزارت نیرو خواست: برای حمایت از ارتقای جایگاه بانوان، شناسایی بانوان نخبه، مدیران زن توانمند و بانوانی که ظرفیت‌های لازم جهت مدیریت و امور تخصصی را دارند در مجموعه‌ خود تلاش کنند.

وظیفه ما ارائه الگوی متعادل از زن است

وی ضمن اشاره به برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای دوره‌های مهارت آموزی و توانمندسازی مدیریتی زنان، در خصوص ارائه الگوی سوم زن عنوان داشت: وظیفه ماست که الگوی متعادلی از زن ارایه دهیم  که هم بتواند در جامعه نقش‌آفرینی کند و هم در خانواده محور و تاثیر گذار باشد.

دکتر خزعلی در انتها با اشاره به اینکه یکی از مظلومیت‌های زن این است که در التهابات از روح و جسم زن سواستفاده میشود؛ تاکید کرد: ما باید در حوزه زنان، مسائل را بشنویم و این مسائل را به برنامه ریزان و مسئولین انتقال دهیم و تغییرات مورد نیاز در این راستا را دنبال کنیم.

-----