بررسی اقدامات آشوبگرانه اخیر در شورای عالی سیاست گذاری رسانه معاونت امور زنان و خانواده

زنان در جامعه ایران در حوزه های مختلف فعالیت و نقش تاثیر گذاری دارند، اما رسانه های معاند و دشمنان کشور به دنبال وارونه کردن این مهم هستند.

در این راستا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به دنبال بررسی و آسیب شناسی اغتشاشات و حوادث اخیر با محوریت موضوع زنان اولین جلسه شورای عالی سیاست گذاری رسانه را به ریاست دکتر انسیه خزعلی و با حضور جمعی از اساتید برتر رسانه برگزار کرد.

بنا بر این گزارش، دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در این شورا با اشاره به اقدامات معاونت امور زنان عنوان کرد: در سال گذشته شاهد بودیم که بسیاری از خانم ها در مسئولیت های مهم و سیاست گذاریهای کلان از جانب رییس جمهور منصوب شدند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: در بسیاری از سفرهای استانی به صورت وسیعی با بدنه مردم و مناطق محروم ارتباط گرفته و‌ نیازها شناسایی شد و در بسیاری از موارد پیگیری و اعتباراتی برای استان ها در نظر گرفته شده است.

دکتر خزعلی تصریح کرد: با وجود این همه تلاش که در سال گذشته انجام گرفته در بخش رسانه قوت لازم وجود نداشته و صدای زنان و فعالیت‌های آنها به قدر کافی رسا نبوده است.
وی با اشاره به اغتشاشات و حوادث اخیر کشور عنوان کرد: هجمه های دشمن به کشور و زنان بسیار وسیع و با تمام قوا صورت گرفته و متاسفانه تلاش شده که چهره مشوه و غیر واقعی از زن ایرانی به جهان مخابره شود.

معاون رییس جمهور با اشاره به اهمیت نقش رسانه، اظهار داشت: نیاز است با همراهی رسانه ها تصویر سازی و تبلیغات صحیح از فعالیت زنان در سطح ملی و بین الملل منعکس شود.
دکتر خزعلی تاکید کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری نیاز است در مسئولیت خود جهاد تبیین و روشنگری انجام و حرکات دشمن خنثی شود.

در ادامه شورای عالی سیاست گذاری ابعاد اغتشاشات و حوادث اخیر، نقش فضای مجازی، ارائه الگو متعادل زن در جامعه، تعریف استاندارد مناسب از حجاب، آگاهی بخشی،شبهات و چالش های حوزه زنان و تدوین تصویر جامع زنان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

-----