نمایشگاه گل یاس با اختصاص اعتبارات ویژه بانوان کارآفرین برگزار شد

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی بانوان استان قم با عنوان گل یاس با اعتبارات اختصاص یافته به زنان کارآفرین قم برگزار شد.

به گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی بانوان استان قم سوم آبان ماه در قم افتتاح شد و معاون امور بانوان رئیس جمهور به همراه مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم در این نمایشگاه حضور یافتند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این بازدید اظهارداشت: بخشی از وعده ها و تسهیلاتی به منظور اشتغال بانوان سرپرست خانوار در سفر رئیس جمهور به قم اختصاص داده شده بود محقق شده و تسهیلاتی به بانوان سرپرست خانوار یا خانواده آنان اختصاص یافته که امیدواریم بقیه اعتبارات هم دراین مسیر بکار گرفته شود.

دکتر انسیه خزعلی افزود: بخشی از شور و نشاطی که در بحث اشتغال خانگی مشاهده می کنیم به واسطه اختصاص تسهیلات در این بخش بوده است لذا تلاش می کنیم تا وعده یک میلیون اشتغال محقق شود.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات برخی کالاها هم تلاش می کنیم، گفت: در سفر به قم بنا شد بازارچه دائمی برای بانوان سرپرست خانوار ایجاد شود و بازارچه ای برای حجاب و عفاف اختصاص یابد که امیدوارم با همکاری استانداری این موضوع تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری شود.

گفتنی است این نمایشگاه در پنج بخش امور دانش بنیان، محصولات غذایی، صنایع دستی، پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی برپا شده و بانوان کارآفرین و یا سرپرست خانوار و خانواده آنان آثار خود را برای عرضه و فروش ارائه می کنند.250 بانوی تولید کننده در این نمایشگاه حضور دارند و از دستگاه هایی که خدمات اشتغال ارائه می دهند نیز درخواست شده که در نمایشگاه حضور یابند و به این منظور میزخدمتی در اختیار آنان قرار داده ایم.

علاوه بر این غرفه کودک، پخت غذاهای سنتی، ازائه مشاوره اشتغال و کارآفرینی، اجرای برنامه های فرهنگی، مسابقه و اهدای جوایز از حاشیه های این نمایشگاه است.

-----