دیدار معاون رییس جمهور با گروه دوستی پارلمان سوریه و ایران

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با نائب رییس گروه دوستی پارلمان سوریه و ایران دیدار کرد.

در آغاز این دیدار که به همت اداره بین الملل معاونت برگزار گردید، دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مجلس شورای اسلامی، ضمن پاسداشت نام و یاد حافظ اسد به تشریح روند فعالیتهای مجلس شورای اسلامی در موضوع گروه دوستی مشترک فی مابین دو کشور پرداخت.

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به عنوان راهکار مبارزه با تهدید نسل در کشور از معاونت امور زنان و خانواده به عنوان نهاد مجری این قانون قدردانی نمود و ابراز داشت در صورت تمایل دولت سوریه آماده هستیم تجارب موفق کشورمان در مقابله با پدیده سالمندی را به اشتراک بگذاریم.

در ادامه دکتر انسیه خزعلی ضمن معرفی معاونت امور زنان، به تشریح برنامه ها و اقدامات این نهاد به عنوان متولی امور زنان و خانواده در کشور پرداخت و به سیاست خانواده محوری دولت سیزدهم به موضوع توانمندسازی زنان بالاخص در مقوله کار افرینی و اشتغال و حمایت از حضور بانوان در فعالیتهای علمی و پژوهشی و دستاوردهای کشورمان در حوزه زنان و خانواده اشاره نمود.

گفتنی است معاون رییس جمهور ضمن بیان سوابق تعاملات فی مابین، گسترش تعاملات دو جانبه با توجه به اشتراکات فرهنگی طرفین را مورد تاکید قرار داد.

سپس خانم هیفا جمعه نایب رییس گروه دوستی سوریه و ایران که به میزبانی مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی بلندپایه به ایران سفر کرده است ضمن قدردانی از حسن میزبانی و مهمان نوازی کشورمان، جنگ ده ساله کشورش را عامل مقاومتر شدن زنان سوریه دانست.

وی آموزش و سوادآموزی را قویترین سلاح برای توانمندسازی زنان نامید و حمایت دولت و مجلس سوریه را از این امر جدی و همه جانبه دانست. خانم جمعه ادامه داد ما دست همکاری همه جانبه در موضوع زن و خانواده را با جمهوری اسلامی ایران به گرمی میفشاریم.

-----