ضرورت استفاده از هنر برای دستیابی به اهداف حوزه زنان

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ما به شدت نیازمند استفاده از ابزار هنر و ابزار نوین ارتباطی به منظور رساندن پیام خود در حوزه زنان و انجام ماموریت‌هایمان هستیم.

شهیندخت مولاوردی در مراسم اختتامیه مسابقه عکاسی دختران ایران که امروز در معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد، افزود: ما به منظور جلب نگاه‌ها به مسائل و مشکلات زنان و خانواده تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های موجود را شناسایی و اقدام به مدیریت و هماهنگی بین آنها کنیم. در این جهت همکاری‌های بین بخشی را به وجود آورده‌ایم. علاوه بر آن تلاش می‌کنیم در حوزه دختران نیز به ایجاد حساسیت و جلب توجه بپردازیم.

وی با اشاره به برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده گفت: برای جشنواره زن، رسانه و خانواده، دهه فجر، روز دانشجو و هفته زن برنامه‌هایی را تدارک خواهیم دید. علاوه بر آن قصد داریم تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارتباطی رایتل امضا کنیم.

در ادامه این مراسم، اطهره نژادی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: معاونت امور زنان و خانواده اعتقاد جدی به تعامل با مردم و بهره‌گیری بیشتر از دیدگاه‌های آنان دارد.

وی بااشاره به مسابقه عکاسی دختران ایران اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم سالانه این مسابقه را برگزار کنیم. ما باید حرف‌های خود را بیان کنیم تا شنیده شویم. عکس در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در زمینه برگزیدگان مسابقه عکاسی دختران اظهار کرد: ما برای انتخاب برگزیدگان تفاوتی بین مرد و زنان قائل نشدیم اما بانوان به علت زن بودن و لمس مسائل و مشکلات زنان عکس‌های بهتری را برای ما ارسال کردند. شرکت مردان نیز در این مسابقه نیز نشان‌دهنده توجه آنان به مسائل زنان به عنوان مسائل جامعه است، چراکه مشکلات زنان همانگونه که برآنها تاثیر می‌گذارد بر مردان و خانواده نیز تاثیرگذار است.

ملکی‌تبار رییس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت یازدهم رویکرد تعامل با مردم را دارد، گفت: با توجه به رویکرد دولت تلاش کرده‌ایم که زیرساخت‌های لازم را برای تعامل با مردم از راه‌های مختلف مانند پیامک، پیام تصویری و ویدیویی، اپلیکیشن‌های موبایل فراهم کنیم. علاوه بر آن تلاش کرده‌ایم مشارکت افراد و سازمان‌های مردم نهاد را نیز جلب کنیم.

در ادامه این مراسم، الله‌داد مدیر اجرایی مسابقه عکاسی دختران ایران نیز درباره روند اجرای مسابقه عکاسی دختران اظهار کرد: این مسابقه از 14 مرداد تا 2 شهریورماه به صورت سراسری در سطح کشور برگزار شد و علاقه‌مندان از طریق وب‌سایت مسابقه و اپلیکیشن‌های موبایل توانستند آثار خود را در هفت حوزه مانند دختران ایران، قابلیت‌ها و توانمندی‌ها، اشتغال و کارآفرینی، ورزش و سلامت و آسیب‌های اجتماعی ارسال کنند.

-----