نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

رشد 10.5 درصدی «ازدواج» دختران 10 تا 14 ساله براساس آمار منتشره مرکز آمار ایران در سال گذشته 31 هزار و 379 دختر 10 تا 14 ساله ازدواج کرده‌اند.

ایجاد شده در تاریخ: یکشنبه 31 مرداد 1400 - 12:30


 

 براساس آمار منتشره مرکز آمار ایران در سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۷۹ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله ازدواج کرده‌اند. این آمار در قیاس با آمار سال ۹۸ بیانگر رشد ۱۰.۵ درصدی ازدواج دختران در این رده سنی بوده و البته تنها معطوف به ازدواج‌های ثبت شده در سازمان ثبت احوال کشور است.

این در حالیست که معصومه ابتکار بارها با اشاره به تلاش ها و حتی مخالفت برخی مراجع با ازدواج زیر ۱۳ سال، نسبت به این موضوع هشدار داده است.

وی هفته گذشته مجددا با اشاره به لایحه ممنوعیت کودک همسری و سند پشتیبانی که  مفصل بر روی آن کار شده، گفت: امیدواریم در دولت بعد این مهم بتواند به نتیجه برسد و با جو سازی های که ما با آن روبرو شدیم، مواجه نشود.

وی افزود: البته کودک همسری هم به مشکلات فرهنگی مربوط می شود و هم قانونی. بعضی‌ معتقدند ولو اینکه این لایحه تصویب می‌شد، باز هم تخلفات قانونی بسیار زیاد بود چرا که مشکلات فرهنگی مانع از این می‌شد که لایحه مذکور عملاً اجرا شود.

ابتکار تاکید کرد که با این حال کودک همسری آسیب های فراوانی به همراه خواهد داشت که به خانواده ک جامعه لطمه می زند و باید اصلاحات قانونی لازم صورت گیرد.

 

 

دیدگاه شما

نام :
پست الکترونیکی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی را وارد نمایید :
Captcha