شناسه خبر: 15838نسخه چاپی
تاریخ خبر: 1401/3/29 08:08

ضرورت اشتراک تجارب ایران با لبنان  پیرامون توانمندسازی بانوان

 

در دیدار معاون رییس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده با مسئول خواهران ح. ز .ب الله لبنان بر ضرورت اشتراک تجارب موفق جمهوری اسلامی ایران با لبنان به خصوص در موضوع توانمندسازی علمی و اقتصادی بانوان تاکید شد.

در دیدار دکتر انسیه خزعلی با خانم عفاف حکیم،‌ مسئول خواهران ح. ز. ب الله لبنان، ابعاد و زمینه‌های مختلف مسائل زنان دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عفاف حکیم در این دیدار با اشاره به الگوپذیری بانوان لبنانی از بانوان ایران، بر ضرورت اشتراک تجارب موفق جمهوری اسلامی ایران با لبنان و سایر کشورهای اسلامی به خصوص در موضوع توانمندسازی علمی و اقتصادی بانوان تاکید نمود.

انسیه خزعلی، معاون رییس‌جمهور کشورمان نیز حل آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی،‌ مشکلات خانواده‌ها و بانوان، و مسائل فرهنگی زنان در جهان اسلام را نیازمند عزم جدی و همکاری نزدیکتر کشورهای اسلامی دانست.

وی با اشاره به رشد بانوان در ایران و حضور در عرصه‌های مختلف علمی،‌ فرهنگی، ورزشی،‌ اجرایی و نظایر آن بر اهتمام معاونت زنان و خانواده نسبت به رفع آسیب‌های یاد شده تاکید نمود.

طرفین همچنین،‌ بر مشترکات فرهنگی دو کشور تاکید و نسبت به همکاری‌های زنان در زمینه های اجتماعی و فرهنگی  ابراز امیدواری نمودند.

در پایان این دیدار، از تلاش و مجاهدت خانم عفاف حکیم در پشتیبانی از مقاومت در ج. ب. ه. ه های جنوب لبنان تقدیر به عمل آمد.